DRUŻYNA WIELKOPOLSKICH FARMACEUTÓW ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI OKRĘGOWYCH IZB APTEKARSKICH W PIŁCE NOŻNEJ

Aktualności, Wtorek, 18 września 2018

Ogromnym sukcesem wielkopolskich farmaceutów zakończył się tegoroczny turniej piłkarski w Łęczycy – drużyna Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej  zdobyła Puchar Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej.

Zespół piłkarzy Wlkp. OIA od lat zdobywa czołowe miejsca w ogólnopolskich rozgrywkach okręgowych izb aptekarskich. 1 kwietnia 2017 roku podczas VI Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej halowej w Sosnowcu reprezentacja Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w pięknym stylu wywalczyła trzecie miejsce. Sukces powtórzyła 16 września 2017 roku na boisku HURTAP SA, gdzie cztery najlepsze drużyny wyłonione w Mistrzostwach Polski OIA w piłce nożnej halowej walczyły w I Pucharze Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej. Podczas VII Mistrzostw Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w piłce nożnej halowej, które zorganizowano 21 kwietnia 2018 roku w hali MOSiR w Zabrzu, drużyna Wlkp. OIA zajęła drugie miejsce.

Tegoroczne rozgrywki o Puchar Polski OIA w piłce nożnej odbyły się 15 września na trawiastym boisku znajdującym się na terenie firmy HURTAP SA w Łęczycy. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła reprezentacja Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w składzie: mgr Jacek Biernat, mgr Dariusz Burek, mgr Karol Gawron, mgr Szymon Jaworski, mgr Łukasz Jędrzejewski, dr Rafał Olijarczyk, mgr Piotr Miszczuk, mgr Łukasz Pietrzak i dr Tomasz Zaprutko. Drugie miejsce wywalczyli farmaceuci OIA w Łodzi, którzy w rywalizacji okazali się lepsi od zespołu OIA w Krakowie.

Przyznano również nagrody indywidualne. Nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju odebrał mgr Łukasz Pietrzak – absolwent Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, członek Wlkp. OIA od 2014 roku.

Naszej reprezentacji gratulujemy najwyższego miejsca na podium po wspaniałej grze i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych rozgrywkach piłkarskich okręgowych izb aptekarskich!