BEZPŁATNE ZAPROSZENIE DO FILHARMONI POZNAŃSKIEJ NA KONCERT W PONIEDZIAŁEK 29 CZERWCA O GODZ. 19:00
Z okazji 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 oraz w dniu patronów Poznania – Świętych Piotra i Pawła Filharmonia Poznańska zaprasza farmaceutów Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej wraz z rodzinami na specjalny koncert z arcydziełami muzyki klasycznej. W programie wydarzenia, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 19 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu - piękny i lubiany Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego oraz jedna z najwspanialszych symfonii w dziejach muzyki – V Symfonia c-moll op. 67, zwana Symfonią losu, Ludwiga van Beethovena. Koncert otworzą: wokalne niespodzianki i Etiuda b-moll Karola Szymanowskiego. Solistką będzie związana z Poznaniem młoda skrzypaczka ZOFIA ANNA OLESIK, która dzięki zwycięstwu w 11. Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego, jako jedyna zakwalifikowała się bez eliminacji do październikowego 17. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Przy pulpicie dyrygenckim – szef Filharmoników Poznańskich – ŁUKASZ BOROWICZ.
ROZSTRZELANO MOJE SERCE W POZNANIU
W DNIU PATRONÓW MIASTA
PREZYDENT POZNANIA ZAPRASZA
NA KONCERT Z OKAZJI 70. ROCZNICY
POZNAŃSKIEGO CZERWCA 1956
- Zofia Anna OLESIK - skrzypce
- Łukasz BOROWICZ - dyrygent
- Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
PROGRAM:
- Karol Szymanowski, Etiuda b-moll (opracowanie Grzegorz Fitelberg)
- Henryk Wieniawski, Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
- Ludwig van Beethoven, V Symfonia c-moll op. 67 Symfonia losu
Osoby zainteresowane bezpłatnym biletem proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy do piątku 26 czerwca z Dorotą Życzyńską, nr tel 660 406 918 e-mail: dzyczynska@filharmoniapoznanska.pl